Aktif sayı : 003
..:: Nisan Life ::.. Kırışıklıklar ve Sarkmalara Meydan Okuyun
Kırışıklıklar ve Sarkmalara Meydan Okuyun

Kırışıklıklar ve Sarkmalara Meydan Okuyun
     Hayatın dönüm noktalarından biri olan otuzlu yaşlarda; akıp giden yılların izleri de yüzümüzde beliriyor. Bu durumda panik yapmak yerine, bazı önlemler alarak ve doğru bakım yöntemleri uygulayarak, yaşlılık izlerine dur diyebilirsiniz!

      Yaşlanmayı geciktirmek için antiaging ürünlere başlayın, antioksidan içerikli kremler kullanın. Geceleri meyve asidi içerikli kremler sürmeden uyumayın! Erken kırışıklıkların yerleşmesini peelingle durdurun, sarkan cildinizi mezoliftingle toplayın… Dermatoloji Uzmanı Dr. Gökhan Okan; hem ruhsal hem de fiziksel açıdan önemli bir dönüm noktası olan otuzlu yaşlardaki cilt bakımının püf noktalarını anlattı…
     Ruhu da etkiler cildi de…
     Otuzlu yaşlar; hayatın önemli bir dönüm noktasıdır. Hayatın sorumlulukları bu yaşlarda artar; yoğun iş temposu, evlilik düzeni ve çocuk yetiştirme arasındaki dengeyi düzene koymak için zorlu bir mücadele verilir. Dönüm noktasının olduğu otuzlu yaşlarda yaşlanma belirtileri de görülmeye başlar. Ciltte birtakım değişiklikler gözlenir. Ancak alınacak birtakım önlemlerle yaşlanma süreci geciktirilip, kişinin kendisini daha iyi hissetmesi sağlanabilir; bu ruh hali hayata karşı daha güçlü mücadele verilmesine de katkı sağlar. Cildiniz kurur korkmayın!Ergenlik dönemi boyunca devam eden yoğun yağlanma ve akne sorunu ilerleyen yıllarda azalmaya başlar, cildin yağ ve nem salgısında azalma görülür. Bu da otuzlu yaşlarda, kişilerin daha az yağlı ve daha nemsiz bir cilde sahip olmasına neden olur.
 
Ergenlikte Güneş Olgunlukta Leke Demek
     Ergenlik döneminde bilinçsizce yoğun güneşe maruz kalınması bu yaşlarda ciltte etkisini göstermeye başlar. Kılcal damar genişlemeleri, cilt lekeleri belirmeye başlar. Ergenlik döneminde solaryuma girenlerde ise ne yazık ki bu sorunlar daha belirgindir. Yaşa bağlı olarak ciltte kollajen ve elastin salgısında azalma başlar ki kırışıkların başlamasının ana nedeni bu maddelerin azalmasıdır

Doğru ürünleri seçin
     Otuzlu yaşlara merhaba diyenler, öncelikle kullandığınız günlük bakım ürünlerine dikkat etmelisiniz. Cilt yapınıza uygun olan bir temizleyiciyle cildinizi temizlendikten sonra, arkasından nemlendirici kullanın. Yağlı cilt yapısına sahip olanlar, cildi kurutucu bir temizleyici tercih etmeli. Kuru cildi olanların da deriyi kurutmayan bir ürünle ciltlerini temizlemeleri gerekir. Tonik tarzı ürünler kuru cilde sahip olanlar için uygun değildir. Yağlı cildi olanlara tonik uygundur
Kreminiz koruyucu olsun
     Kullanılacak nemlendiricinin yağlı cildi olanlarda hafif olmasına, kuru cilde sahiplerde ise yoğun yağ ve nem içermesi çok önemli. Kullandığınız nemlendiricide güneş koruyucu bulunması, güneşten kaynaklanan lekelerin tedavisi açısından oldukça faydalıdır

Antioksidan krem iyi gelir
     Yaşlanmayı geciktirmek amacıyla kullanılacak anti-aging ürünlerde; vitamin C, vitamin A, koenzim Q ve meyve asidi içermesine önem verin. Otuzlu yaşlar, bu ürünlerin kullanılmasına başlanması açısından uygun zamandır. Özellikle düzensiz besleniyorsanız, sigara içiyorsanız ve yoğun stres altındaysanız antioksidan içerikli kremler kullanmanız çok önemli.

Geceleri meyve asitli krem
     Meyve asidi içerikli kremler ciltteki ölü tabakanın atılmasını kolaylaştırmanın yanında cilde parlaklık da kazandırırlar. Özellikle gece kullanılmalı. Gündüz kullananlar arkasından mutlaka güneş koruyucu sürmeli. Yine otuzlu yaşlarda göz çevresinde erken yaşlanma belirtilerinin hafifletilmesi amacıyla dermokozmetik ürün kullanıma başlanması gerekiyor

Kırışıklıkları durdurun
     Otuzlu yaşlar peeling uygulamaları için çok uygun bir zamandır. Peeling hem oluşmaya başlayan erken kırışıklıkların yerleşmesini durdurur, hem de ciltte bulunan lekelerin tedavisini sağlar. Özellikle derin yerleşimli olduğu düşünülen lekelerde peeling işlemi, krem tedavisiyle birlikte iyi bir sonuç verir.

Peeling’iniz meyveli olsun
     Peelingin amacı üst tabakadaki hücrelerin soyularak atılması ve alttan sağlam canlı deri gelmesini sağlamak. Peeling iki ya da üçer hafta arayla dört ile altı seans arasında yapılır. Peeling işlemi için kullanılacak asidin gücünü, kişinin cilt yapısı ve mevcut olan sorununa göre belirliyoruz.

 
Güneşten korunun
     Peeling sonrası ciltte kızarıklık, hafif kabuklanma, kepeklenme gözlenebilir. Bu bulgular birkaç günde nemlendiriciler ile hafifler. Peeling sonrası yeni gelen deri güneşe karşı çok hassas olduğundan güneşten korunmak çok önemli. Güneş koruyucu sadece tedavi sonrasında değil her zaman hayatımızda olmalı.

Sarkan cilde neştersiz önlem
     Otuzlu yaşlarda ciltte görülmeye başlanan sarkma, elastikiyet kaybı ve kırışıklıkları mezolifting ile tedavi şansımız var. Bu yöntemde, cildi yenileyen antioksidanlar, vitaminler, mineraller, cilde nem kazandıran hyarülonik asit maddesi minik iğnelerle cilt altına enjekte ediliyor. Cilt nemlenmiş, parlak görünüm kazanmış ve yenilenmiş oluyor. Ortalama 4-6 seans, 2-4 haftalık aralıklarla uyguladığımız bir yöntem.

Boynunuz da kuğu gibi olsun
     Yüz dışında boyun, dekolte bölgesi ve ellere de mezolifting uygulayabiliyoruz. Ağrısı minimal olduğu için uygulama öncesi lokal anestezik krem uygulamak yeterli. Yan etkisi ise yok denecek kadar az.

Çizgiler kader değil
     Otuzlu yaşlarda hafif belirmeye başlayan çizgilerde en etkili tedavi yöntemi botoks. Bu yaşlarda yapılacak botoks, çizgilerin yerleşmesini engelliyor. Özellikle yüzün üst kısmı ve göz çevresinde bulunan çizgilerinin ortadan kalkmasında önemli rol oynuyor.

Emin ellerde yaptırın
     Botoks uygulaması öncesi hastaların ilaç hikayeleri, hastalıkları olup olmadıklarını mutlaka sorgulamak gerekiyor. Etkisi, uygulamadan 4-5 gün sonra görülmeye başlıyor ve 3-6 ay devam ediyor. Emin ellerde yapıldığı zaman yan etkisi yok denecek kadar az bir yöntem.

Sigara’dan Uzak Durun
     Yoğun sigara içen kişilerin dudaklarında özellikle 30’lu yaşlarda çizgiler görülmeye başlar. Bu çizgilerin hafifletilmesi ve dudakları dolgunlaştırmak amacıyla dolgu maddesi enjeksiyonu yapıyoruz. Hyarülonik asit içeren dolgu maddesi uygulaması ile dudaklar daha dolgun ve nemli bir görünüm kazanmış oluyor. Uygulama; poliklinik koşullarında olan, tek seans, kısa süren bir işlemdir. Uygulama öncesi ağrı hissini ortadan kaldırmak amacıyla anestezik bir krem uyguluyoruz. Enjeksiyon sonrası hasta günlük aktivitelerine dönebiliyor. Tedavinin etkinliğinin ne kadar süreceği kişiye göre değişiyor ancak etkinlik ortalama 6 ay.
 

Yaşlanmamak İçin Yaşam Tarzınızı Değiştirin!
* Beslenmenize özen gösterin.
* Günde en az altı saat uyuyun.
* Su içilmesine önem verin; su, cildin nemlenmesi açısından faydalıdır.
* Sigara, derinin oksijen temasını engelleyerek cildin yaşlanmasını hızlandırır.
* Sebze ve meyve tüketimine önem verin. Bunların içeriklerinde bulunan antioksidanların cildimiz içinde olumlu etkileri bulunuyor.
* Güneşten kaçınmak, yaşlanmanın geciktirilmesi açısından çok önemli; düzenli olarak güneş koruyucu kullanın.
 
 


İЗİNDEKİLER
  Hülya Polat; - “Yeni Yıla Yeni Albümle Giriyor”
  B-Fit : Türkiye'nin lider kadın spor merkezi zinciri
  Türkiye'de Kuaförlüğün tarihçesi
  ışıkla yazı yazmak - B. Yavaşçı - H. Delice
  Yeni yıla yeni moda
  Hem sıcak, hem stil sahibi olun!
  Modaya Uygun Bir Makyaj
  Işıltılı Bir Cildin 5 Kuralı
  En yeni ürünler
  Her Kadın Güzel Olabilir.
  Eşler evlilikten ne bekler.
  Podyumların 2012 saç modası.
  Renkli Dört Boyutlu Ultrasonografi
  Aile Birliğinin Korunması
  Nisan Life - Kitap
  Soğuk havalar cildinizi kurutuyorsa
  Arcade - Güzelliğinizi uzman ellere teslim edin.
  Durma! Hayatına Renk Kat
  Modacı Feraye Hocaoğlu - Funda Cansın
  Yeni Annelere Bebek Bakımı İçin Цnemli İpuçları
  Menopoz mu, Hormon Tedavisi mi?
  2023 Türkiye'sini resmet, 10 Bin Tl kazan!
  Nisan Life - Kitap
  Nisan Life - İlginç Eşyalar
  Salon Princess Ьmraniye
  Kışın Keyfini Yaşamak
  Dans Keyfi için karar verdiyseniz.
  Юeker Gibi Юampuanlar Saç Dökülmesine Karşı!
  Her Derde Deva Kış Sebzeleri
  Dünya Tüketicisinin Зevre Bilinci Artıyor.
  Nisan Life - Sinema
  Kırışıklıklar ve Sarkmalara Meydan Okuyun
Tasarım: USE      
 Her Hakkı Saklıdır ve Nisan Kuaför'e Aittir. © 2012 Nisan Life | Alıntılarda kaynak gösterilmesi rica olunur.