Aktif sayı : 003
..:: Nisan Life ::..Soğuk havalar cildinizi kurutuyorsa
Soğuk havalar cildinizi kurutuyorsa
 
 

     Zorlu kış koşullarında, ısının düşmesi, soğuk ve rüzgarlı hava, derinin yeteri kadar nemlenmesini engeller. İç mekanda ise ısıtma sistemlerinin ortamın nemini azaltması, kalın yorgan ya da elektrikli battaniye kullanmak ve pencereleri sıkı sıkıya kapalı tutmak deriyi susuz bırakır.

      Hem sağlığımızı hem de güzelliğimizi yansıtan, dış ortamla vücudumuz arasında bariyer görevi gören deri, mevsimsel değişiklerden direkt olarak etkilenir. Zorlu kış koşullarında, ısının düşmesi, soğuk ve rüzgarlı hava, derinin yeteri kadar nemlenmesini engeller. İç mekanda ise ısıtma sistemlerinin ortamın nemini azaltması, kalın yorgan ya da elektrikli battaniye kullanmak ve pencereleri sıkı sıkıya kapalı tutmak deriyi susuz bırakır.

Cildiniz pul pul dökülmesin
      Kış aylarında daha hassas hale gelen, dayanıksızlaşan deri, soğuk havalarda kan dolaşımının da yavaşlaması sonucunda kuruyabilir, pul pul olabilir, çatlama eğiliminde, daha gergin, kaşınan, kızaran ve kabalaşan bir hal alabilir. Eğer kişi genetik olarak hassas bir deriye sahipse bu bulgular daha da abartılı bir şekilde görülür. Ayrıca bu insanlar için atopik egzama, sedef hastalığı, pruritus, kserotik egzama gibi deri hastalıklarının başlaması söz konusu olur.

Deri ruhsal olarak da kışkoşullarından etkilenir
      Deri, sert kış koşullarından fiziksel olarak etkilendiği gibi, ruhsal olarak da etkilenir. Kışın gelmesi hafif bir depresyona, harekette kısıtlılığa, metabolizmada yavaşlamaya yol açar. Bunların sonucunda ışıldamasıazalmış, matlaşmış, tonunu kaybetmiş, gözenekleri genişlemiş ve komedonları artmış bir cilt ortaya çıkar.

Kış mevsiminde de sağlıklı ve güzel bir cilt mümkün
      Tüm bu olumsuz şartlara rağmen, yaptığımız şu yanlışların farkına varıp alışkanlıklarımızı değiştirirsek kış mevsiminde de ışıltılı, sağlıklı, nemli bir cilt ile daha iyi bir görüntü ve daha iyi bir ruhsal duruma sahip olabiliriz.

Sık ve çok sıcak su ile yıkanmayın
      Sıklıkla yıkanmak ve yıkanırken çok sıcak su kullanmak deri yağlarını azaltarak derinin daha fazla kurumasına neden olur. Deri kaşınır, kızarır, hatta kuruluk egzaması gelişebilir.

Banyo sırasında ve sonrasında kremli ürünler kullanın.
      Banyo sırasında kullanılan ürünlerin kremli olması, özel banyo yağlarının kullanılması ve banyo sonrasında deri nemli iken bir nemlendirici balsamın tüm vücuda uygulanması cilde ihtiyacı olan nemi kazandıracaktır.

Kış güneşinden de korunun
      Soğuk havadan daha az etkilenmek için, dışarı çıkarken, güneş koruyucu özelliği olan bir nemlendirici kullanılmalıdır. Ayrıca mümkün olduğu kadar açıkta kalan bölgelerin şapka, gözlük, eldiven, atkı ile örtülmesi gerekir..

Ellerinize özen gösterin
      Hem yaşlanmasını engellemek, hem de gelişebilecek el egzamalarını önlemek amacıyla sık suya maruz kalan ellerimizi günde 5-6 kez yağlandırıcı ürünlerle nemlendirmek, ev işlerini egzama eldiveni ile yapmak doğru olacaktır.
 

Dudak kuruması ve çatlamasını önleyin
      Dudaklarımızı günde 4-5 kez uygulayabileceğimiz vazelinle nemlendirmek kurumalarını ve çatlamalarını önleyecektir.

Beslenmenize dikkat edin
     Bol su içmek, taze meyve ve sebze tüketmek, ceviz, fıstık, fındık, kuru kayısı ve havuç yemek cildin ekstra nemlenmesini sağlayacaktır. Yünlü ve sentetik kıyafetlerin deriye direkt temasını engelleyin. Yünlü ve sentetik kıyafetlerin deriye direkt temasını engellemek kaşıntı ve kuruluğu azaltacaktır.

Hekiminize danışarak cildinize uygun nemlendiriciyi seçin
     Yüzdeki kuruluk, gözaltındaki morluklar, torbalaşma ve matlaşma kişiyi daha yaşlı göstereceğinden uygun bir nemlendirici kullanmak vazgeçilmez olmalıdır. Kişinin deri özelliğine göre kullanılacak nemlendirici seçimi mutlaka hekime danışılarak seçilmeli, uygun olmayan ürünlerin deriye daha da zarar vereceği unutulmamalıdır.

Her kış kimyasal peeling tedavisi uygulayın
     Her kış uygulanacak kimyasal peeling tedavileri cilde canlılık verirken, ölü tabakanın atılmasını sağlayarak alttan daha taze ve canlı, pürüzsüz bir deri elde etmek için uygun bir tedavi yöntemi olacaktır.

Vitamin ve hyalüronik asit içeren ürünlerle lifting tedavisi yaptırabilirsiniz
     Tonusu azalmış, matlaşmış, kurumuş ciltleri toparlamak için vitamin ve hyalüronik asit içeren ürünlerle lifting tedavisi yaptırmak, hem yaşlanmayı engelleyecek, hem de cilde ışıltı verecektir.

Botoks uygulaması ile yaza daha diri ve çizgisi azalmış bir yüz ile girin
     İfade kırışıklıklarının gelişmesini engellemek, yaşlanmayı geciktirmek için ise botoks uygulamaları yaptırmak yaza girerken daha diri ve çizgisi azalmış bir yüze sahip olmayı sağlayacaktır.


     Kurulduğu günden bugüne müşteri memmuniyetini kendisine şiar edinen İpekvera alyans hızla dünya markası olma yolunda ilerliyor.

      İpek Vera Alyans; işini iyi yapan kaliteden taviz vermeyen, disiplinli çalışan ve marka olmanın kurallarına uyan her firma gibi İpek Vera Alyans’ta bugün Türkiye’de alyans sektöründe lider marka olarak karşımıza çıkıyor. İpek Vera artık dünayın değişik ülkelerinden ürünlerine karşı yoğun ilgi görmeye başlayan firmalar arasında. Dürüst, ilkeli, sürekli yeniliğe açık olan firma tasarım ekibinin çalışmalarıyla,14 yılı aşkın süredir Türk el işçiliğinin en güzel örneklerini sunarak modernize ettiği tasarım anlayışını dünya trendiyle harmanlayarak, tasarım ekibiyle, birbirinden özgün kolleksiyonlarıyla, sektörde yoğun talep görüyor. Güçlü karekterini yaratıcı detaylarda saklayan İpek Vera’nın yeni yıla özgün çalışmalarına Türkiye’nin farklı bölgelerindeki yüzlerce seçkin satış noktalarından ulaşabilirsiniz. Utunmayınki İpek Vera değerli bir madenin ticaretinden çok beraberliklerin ve yeni yuvaların mutluluğunun modelini sembolize olarak parmaklara yansıtıyor.
      Altın Dünya’nın her yerinde aynıdır ve değeri değişmez. Alyansın değerini arttıran ise el işliği ve yaratıcı tasarımlardır. Alyans güzelliğin ve estetiğin simgesidir, bunun için tasarımda yaratıcılık, estetik olmazsa almazlar arasında. ipek Vera sektörde en önemli konunun yeni özgün tasarımların yapılması gerektiğini düşünen bir firma. Firma tasarım ekibini sürekli dinamik tutarak çok yetenekli tasarımcılarla özgün tasarımlar üreterek bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor.
 
 
 


İЗİNDEKİLER
  Hülya Polat; - “Yeni Yıla Yeni Albümle Giriyor”
  B-Fit : Türkiye'nin lider kadın spor merkezi zinciri
  Türkiye'de Kuaförlüğün tarihçesi
  ışıkla yazı yazmak - B. Yavaşçı - H. Delice
  Yeni yıla yeni moda
  Hem sıcak, hem stil sahibi olun!
  Modaya Uygun Bir Makyaj
  Işıltılı Bir Cildin 5 Kuralı
  En yeni ürünler
  Her Kadın Güzel Olabilir.
  Eşler evlilikten ne bekler.
  Podyumların 2012 saç modası.
  Renkli Dört Boyutlu Ultrasonografi
  Aile Birliğinin Korunması
  Nisan Life - Kitap
  Soğuk havalar cildinizi kurutuyorsa
  Arcade - Güzelliğinizi uzman ellere teslim edin.
  Durma! Hayatına Renk Kat
  Modacı Feraye Hocaoğlu - Funda Cansın
  Yeni Annelere Bebek Bakımı İçin Цnemli İpuçları
  Menopoz mu, Hormon Tedavisi mi?
  2023 Türkiye'sini resmet, 10 Bin Tl kazan!
  Nisan Life - Kitap
  Nisan Life - İlginç Eşyalar
  Salon Princess Ьmraniye
  Kışın Keyfini Yaşamak
  Dans Keyfi için karar verdiyseniz.
  Юeker Gibi Юampuanlar Saç Dökülmesine Karşı!
  Her Derde Deva Kış Sebzeleri
  Dünya Tüketicisinin Зevre Bilinci Artıyor.
  Nisan Life - Sinema
  Kırışıklıklar ve Sarkmalara Meydan Okuyun
Tasarım: USE      
 Her Hakkı Saklıdır ve Nisan Kuaför'e Aittir. © 2012 Nisan Life | Alıntılarda kaynak gösterilmesi rica olunur.